Tour 5 Ditor Ne Zakynthos

4 Nights
Category: Pushime Verore

 

Overview
Zakynthos Town 4nts

Zakynthos 5 dite

 

Photos

 

Itinerary

DITA E PARE:

Nisja nga Tirana ne oren 22:00 ne darke njedite para dates se nisjes .Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Kalimi I doganesne piken kufitare Kakavije. Pas kalimit te kufirit do te perdorim autostradenIONIAN ROAD e cila lidh qytetin e Janines me qytetin e Patres per te shkuar mepas drejt portit te Kilinit ku do te marrim tragetin per ne Zakynthos. Rrethdrekes mberritja dhe akomodimi ne hotel. Pushim .Pas konsumimit te darkesvizite ne qender te sheshit Solomos .

DITA E DYTE:

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit marrim anijenqe ben shetitjen rreth e qark gjithe ishullit te Zakynthos, ku vizitohen:Shpella e Delfinave, Fytyra e Poseidonit e gdhendur ne Shkemb, Navagio Beach(Plazhi me I famshem I ishullit) , , Shpella Blu , Shpella Keri, Xyriai (plazhkurativ), Porti San Nikola, Tsivili. Kjo shetitje e mrekullueshme mbaron rrethores 17:00 dhe ka nje kosto extra prej 25 euro per person ..Kthimi ne hotel .Mbremje e lire.(Personat qe nuk kan deshire te jene pjesmarres ne udhetimin meanije mund te shfrytezojne plazhin afer hotelit )

DITA E TRETE:

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejtVasilikos beach , nje nder plazhet me te bukur ne te cilin keni mundsi te beniparty ne anije gjate dites pervecse plazh . Opsionale , kohe e lire per plazhderi ne pasdite .Kthimi ne hotel . Pas darke shijojme jeten plot ngjyra qeZakynthos ofron, sipas deshires ne Taverna, Clube,

DITA E KATERT:

Mengjesi ne hotel. Me pas nisemi per tekanijet qe bejn lundrime te dedikuara per tek ishulli I breshkave .Pervecse turrreth ishullit Marathonisi per te pare breshkat Carreta Carreta ( Simboli Iishulit te Zakynthos ) gjithashtu ne ate vend fantastic kemi mundesi qe te bejmedhe plazh.Anija per ne ishullin e breshkave ka kosto extra 15 euro per person.Pas vizites se breshkave opsionale vizite ne BALLKONIN E GJIRIT TE NAVAGIOS,SHIPWRECK ( PAGESE EXTRA 10 EURO/PERSON dhe kjo vizite realizohet ne baze tepjesmarrjes se nje numri te konsiderueshem ) . Kthimi ne hotel .

DITA E PESTE:

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejtShqiperise, perseri nepermjet autostrades IONIAN ROAD. Pushime te shkurtragjate rruges. Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Janine. Kthimi per neTirane. Fundi I sherbimit tone.

 

Tour Cost

Inclusions

NE CMIM PERFSHIHET:

Akomodimi ne hotel 4 nete
Baza e sherbimit sipas hoteleve perketase
Transporti me autobus komfort turistik
Guide Shqipetare

NE CMIM NUK PERFSHIHET

Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
Bileta e Tragetit Kyllini – Zakynthos – Kyllini 18 Euro
Shëtitjet me anije, sporte e ndryshme te ujit
Siguracioni jetës në udhetim (i këshillushëm).
Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion. 0.5 europer dhome per nate ne hotel me 2* dhe 1.5 euro per dhome per nate ne hotel me3*, 3 euro per dhome ne nate ne hotele me 4 * dhe 4 euro per dhome ne nate nehotele me 5 *.

Exclusions

  • All those which are not mentioned above
  • Other services not listed in inclusive item
Do you have any question for us?
Call us on:
+355 69 20 41 727
500+ Destinations
Affordable Price
Trusted & Safe
Professional Travel Support

It's always better with a personal touch

Contact info

Blv."Bajram Curri", Qendra Tregtare ETC, Shk.1, Ap.11/1, Tirana, Albania
+355 45 800 493 / +355 69 20 41 727
 [email protected]

Let us help you find the perfect holiday

Newsletter

Follow us