Nderrimi I Viteve Ne Stamboll

3 Nights
Category: FESTAT E FUNDVITIT

 

Overview
Istanbul 3nts

Festoni nderrimin e viteve ne Stamboll

29 Dhjetor - 01 Janar
30 Dhjetor - 02 Janar

 

Photos

 

Itinerary

Dita e Parë:

Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e 30 minuta para nisjes së avionit. Fluturimi për në Stamboll. Nisja në 02.45. Mbërritja në Stamboll në 06.20. Pritja nga përfaqësuesi ynë. Transferta nga aeroporti në Qendër të Stambollit. Pa mbrritur në Qender, në pjesën aziatike, vizitohet Çam Lixha (pikën më të lartë të qytetit, kodra e të dashuruarve). Vazhdon vizita në Qëndrën e Stabollit Taksim. Sistemimi në Hotel. Pasdite, shkohet në Qendrën e Vjetër Tragtare Kapili Carshi. Fjejte në hotel.

Dita e Dytë:

Mëngjezi në Hotel. Vizitë panoramike me guidë në: Xhamia Blu, Hipodromi, Bazilika e famshme të Shën Sofisë. Dollmabahce, Kalimi mbi Bririn e Artë nëpërmjet Urës së Gallatës. Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë:

Mëngjesi në Hotel. Paradite, 
Udhëtim në Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për 2 orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa.

Dita e Katërt:

Mëngjesi në Hotel. Të lirë në Qendrën Tregare deri në Transfertën me autobus për në Aeroport. Fluturimi për në Tiranë. Nisja nga Stambolli në 21.40. Mbërritja në aeroportin e Rinasit në 21.30.- Darka e Vitit të Ri në Gar Muzik Hol
l
* Darkë e shtruar Speciale
* Pije pa limit
* Shampanjë në orën 24.00
* Shfaqje, Muzikë live dhe DJ
* Kërcimtare Haremi

- Darka e Vitit të Ri në Hotel Eresin TopKapi 5*
* Koktej Mirseardhje në orën 09.30
* Darkë e shtruar Speciale
* Pije pa limit
* Shampanjë në orën 24.00
* Muzikë live dhe DJ
* Kërcimtare Haremi

 

Tour Cost

Inclusions

Bileta e Avionit Vajtje Ardhje

Akomodimi per 3 nete ne hotel me 4* ose 5*

Mengjeset pergjate diteve te qendrimit

Shetitjet me autobus sipas programit

Shoqerues  dhe guide shqiptare gjate gjithe diteve te qendrimit

Transferat Aeroport - Hotel - Aeroport

1 lundrim me anije ne Bosfor deri ne 3 ore 

Exclusions

  • Hyrjet ne Muzeume dhe monumente
  • Darka e Vitit te ri ne GAR MUZIK HOLL : 59 Euro per person
  • Darka e Vitit te Ri ne Hotel ERESEN TOPKAPI: 79 Euro per person
Do you have any question for us?
Call us on:
+355 69 20 41 727
500+ Destinations
Affordable Price
Trusted & Safe
Professional Travel Support

It's always better with a personal touch

Contact info

Blv."Bajram Curri", Qendra Tregtare ETC, Shk.1, Ap.11/1, Tirana, Albania
+355 45 800 493 / +355 69 20 41 727
 [email protected]

Let us help you find the perfect holiday

Newsletter

Follow us