+355 69 20 41 727   [email protected]
    User Login    Agent Login
Dubai Tour

 

7 Nights

Dubai Tour


Category: Middle East Tours<
 • <
 • <
 • <
 • <

 • Dita e Parë 22 Nëntor 2018: 

   

  Nisja me Autobus nga Tirana drejtAeroportin te Shkupit. Fluturimi direkt Shkup - Dubai. Nisjanga Shkupi në orën 13.25. Mberritja në Dubai në orën 21.25.Transferimi në Hotel në Dubai. Sistemimi dhe fjetje në Hotel.

   

   

  Ditae Dytë 23 Nëntor 2018

   

  Mëngjesi në Hotel. Një vizitëpanoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait MohammedAl-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj AlArab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mallof Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale, Kompleksi DowntownDubai i cili përfshin: Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, etj. 
  (Opsionale), Darkë ne Hotelin Luksoz Burj Al Arab, i vetmi hotel në botë me 7yje i ndërtuar në një ishull artificial.

   

  Dita e Tretë 24 Nëntor 2018:

   

  Mëngjesinë Hotel.
  (Opsionale), Ngjitjenë Kullën Burj Khalifa, Kulla më e lartë në botë me 160 kate – 828 metra elartë.  
  (Opsionale) Mbasdrekenisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretetirave do ju bëjënjë tur në shkretëtirë me fuoristradë. Shëtitje me gamile, Darkë me ZgarëBarbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë ekërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale. 
  Fjetje në Hotel
  .

   

  Dita e Katërt 25 Nëntor 2018: 

   

  Mëngjesinë Hotel. (Opsionale) HyrjeDitore në Akuaparkun në kompleksin e Atlantis në Palm JumeirahquajturAquaventure, me rrëshqitësen e famshme që kalon nën ujë dhe shumëatraksione të tjera. (Opsionale) Nëdarkë, shëtitje e organizuar me Anijen “Dhow” në Dubai Creek, ku shijonipamjet e mbrekullueshme të qytetit, shoqëruar kjo me një darkë bufetradicionale në ambientet e anijes.
  Fjetje në Hotel.

   

  Dita e Pestë 26 Nëntor 2018: 

   

  Mëngjesinë Hotel. 
  Mëngjesi në Hotel. Shëtitje në Abu Dhabi. Abu Dhabi, Kryeqyteti i Emirateve tëBashkuara Arabe, Vizitë e xhamisë Sheikh Zayed, kryevepër earkitekturës, Pallati i Emirateve, Heritage Village, MarinaMall, Ishulli Saadyat, Ishulli Yas ku ndodhet kompleksi FerrariWorld dhe pista e garave Formula 1. 
  Fjetje në Hotel.

   

  Dita e Gjashtë 27 Nëntor 2018: Mëngjesi në Hotel. Dite elire.

   

  Dita e Shtatë 28 Nëntor 2018: Mëngjesi në Hotel. 


  (Opsionale), Shfaqjeme Delfinë dhe Foka në Dolphinarium Dubai.
  Fjetje në Hotel.

   

  Dita e Tetë. 29 Nëntor 2018

   

  Mëngjesinë Hotel. Transferta në Aeroportin e Dubait. Fluturimi direkt Dubai -Shkup. Nisja nga Dubai në orën 9.25. Mberritja në Shkup në orën12.25. Nisja me autobus nga Shkupi në Tiranë.

   


  Category Sector Hotel Name
  4 Star Dubai
  • Less than 06 Days Prior to Departure 100% of the Holiday Booking for Coach Tour

  SGL - SINGLE TRAVELLER  , SGL(SUPP) - SINGLE SUPPLEMENT  , DBL/TWIN - PER PERSON IN DOUBLE/TWIN SHARING  , TPL - PER PERSON IN TRIPLE SHARING  , QUAD - PER PERSON IN QUAD SHARING  , CWB - CHILD WITH BED  , CWOB - CHILD WITHOUT BED    

  Inclusion
  Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe përfshin:

  • Transferimi Vajtje Ardhje me autobus nga Tirana në Aeroportin e Shkupit
  • Bileta e Avionit Vajtje – Ardhje
  • Transfertat nga Aeroporti në Hotel dhe anasjelltas
  • Akomodimi në Hotel në Dubai 
  • Mëngjezet në Hotel
  • Shëtitjet me Autobus sipas Programit.
  • Shoqërues në shqip gjatë gjithë udhëtimit
  • Guida vendase në disa Shëtitje
  Shënim: Në cmim nuk përfshihet tarifa e vizës së hyrjes në Dubai prej 79 Euro dhe të gjitha shërbimet Opsionale

  Shtesat dhe Tarifat per Ekskursionet Opsionale:
  1. Shtesë për Vizë Hyrje - €79 
  2. Darkë në Hotel Burj Al Arab - €179
  3. Ngjitje në Ndërtesën më të lartë Burj Khalifa - €49
  4. Shëtitje dhe Darkë me Kroçiere Dhow - €43
  5. Shëtitje dhe Darkë Safari në Shkretëtirë - €47
  6. Parku Ujor Aquaventure me Transferte - €89
  7. Shfaqje me delfine dhe foka tek Dubai Delphinarium pa Transferte - €35

   

  Exclusion
  • All those which are not mentioned above
  • Other services not listed in inclusive item
  It's easy to reach us anytime.
  We're here for you.

  Let us know how we can help.
  +355 69 20 41 727
  We Work From
  Monday - Friday (09:00 - 18:00)
  Saturday (09:00 - 12:00)
  intours albania is active in the incoming and outgoing tourism segment, enjoying every year the dynamic growth.
     
  Newsletter
  Subscribe to our free newsletter for Exclusive Deals
  Contact Info
  Blv.''Bajram Curri'',Qendra Tregtare ETC, Shk.1, Ap.11/1,Tirane, Albania"
     
  +355 69 20 41 727
     
  [email protected]