Overview
Barcelona 3nts

Vjeshte ne Barcelone

 

Photos

 

Itinerary

 

Dita e Parë: Nisja meAutobus nga Tirana në Aeroportin e Podgoricës. Fluturimi direkt Podgoricë- Barcelonë. Nisja nga Podgorica në orën 13:45, Mbrritja në Barcelonë nëorën 16:10. Gjatë pasdites, do të shëtisim në bulevardin më të bukur të qytetitPasseig de Gracia. Ky është bulevardi me markat më të mira në qytet si dhevendi ku gjendet Vilat me arkitekturën më të veçantë në qytet si Casa Mila,Majestic hotel, Casa Batllo, Casa Amatller, Casa Lleo i Morera. Në fund tëbulevardit Passeig de Gracia, do të dalim tek sheshi më qëndror i qytetit,Plaça Catalunya, vendi ku gjendet statuja e Cesk Macia. Do futemi në lagjenGotike të Barcelonës dhe fillimisht do të vizitojmë Pallatin e MuzikësKatalanase, një vepër shumë e bukur e Louis Domenech i Montaner ndërsa më vonëdo të shkojmë në sheshin Placita de la Seu ku gjendet Katedralja e Barcelonës eShën Eulalisë. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

 

Dita e Dytë: Mëngjesi nëHotel. Paradite, do të vizitojmë Parkun e mrekullueshëm Guell,i modeluar ngaAntoni Gaudi. Më vonë do të shkojmë për të vizituar Sagrada Familia, bazilikëne jashtëzakonshme të ndërtuar nga Antoni Gaudi,e cila përbën edhe simbolin eqytetit të Barcelonës. Vizita e qytetit do të fillojë nga Aquariumi eBarcelonës. Më vonë do të shkojmë tek Parc de la Ciutadella ku gjendenKështjella e tre dragojve,Monumenti Cascada si dhe Harku i Triumfit. Më vonë dotë shkojmë tek Torre Agbar. Pasdite e lirë ose opsionale vizitë në ManastirinMonsarrat (pagesë shtesë). Kthimi në hotel. Fjetje në Hotel.

 

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel.Paradite,vizitë me guidë në dispozicion në monumentet kryesore tëBarcelonës,si:Sheshi Espania dhe Kodra Monjuik ku gjenden Stadiumi Olompik dhesheshet olimpike,Museu Catalan d'Arts. Do të vazhdojmë shëtitjen tek Porti iKrociereve ku gjendet Mirador de Colom,statuja e Kristofor Kolombit. Aty do tëvizitojme edhe rrugen tregtare Las Rambas,ku gjndet një prej vepravearkitekturore të Antoni Gaudit, Palau Guell si dhe sheshi i mrekullueshëm Reialaty pranë.Më pas do të shkojmë për të qëndruar tek Marina Olimpike si dhe tekdy kullat më të larta në këtë moment në qytet si Hotel Arts dhe Mapfre. Nëpasdite do të shkojmëtek stadiumi i FC Barcelona për të vizituar muzeun edhestadiumin e skuadrës së qytetit. Kthimi në hotel. Fjetje në Hotel.

 

Dita e Katërt: Mëngjesi nëHotel. Transferta në Aeroportin e Barcelonës. Fluturimidirekt Barcelonë - Podgoricë. Nisja nga Barcelona në orën 10.45.Mbrritja në Podgoricë në orën 13:10. Nisja me autobus nga Podgorica në Tiranë.


 

Tour Cost

Inclusions

Udhëtimi vajtje-ardhje me avionPodgoricë - Barcelonë - Podgoricë.
Transfertat dhe Shëtitjet me autobus.
Akomodim në hotel për 3 netë.
Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh mepërmasa deri në (40x30x20cm)

Në pagesë nuk janë përfshirë:
Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
Hyrjet në monumente dhe muzeume.


Exclusions

  • All those which are not mentioned above
  • Other services not listed in inclusive item
Do you have any question for us?
Call us on:
+355 69 20 41 727
500+ Destinations
Affordable Price
Trusted & Safe
Professional Travel Support

It's always better with a personal touch

Contact info

Blv."Bajram Curri", Qendra Tregtare ETC, Shk.1, Ap.11/1, Tirana, Albania
+355 45 800 493 / +355 69 20 41 727
 [email protected]

Let us help you find the perfect holiday

Newsletter

Follow us