Overview
Lefkada 5nts

6 dite ne Lefkada

 

Photos

 

Itinerary
DITA PARË

Nisja nga Tirana ne oren 12:00 te nates (1dite para dates se udhetimit ) . Ndalesa të shkurta gjate rrugës për në kufirine Qafe Botes .
Pasi te kalojm ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik teParges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojm edhe mengjesin edites se premte pasi ne Parga do te jemi rreth ores 07:00 – 08:00 temengjesit.Kohegjatesia vizites 1 ore e 30 min.Vazhdojmë me një shëtitje tëshkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejtishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel rreth ores 12 :00 .Kohe e lire perplazh prane hotelit .Darka ne Hotel .

DITA DYTË

Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën mëtë famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plotngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boteroretë Lefkades...Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ....dhe shpellenPapanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon,Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa përplazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi kakosto extra prej 20 Euro per person mbaron rreth ores 18:00 te pasdites .Kthimine hotel.Darka ne hotel .qendrim I lire ne qender te ishullit .

DITA TRETË

Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada,ku do te qendrojme nga ora 10:00 deri ne oren 17:00. Pas plazhit ne Kathismakthehemi ne hotel . Pasdite e lire. Darka ne hotel. ( Vajtja ne Kathismakushton 10 euro per person dhe minimumi pjesmarrjes eshte 20 persona )

DITA KATËRT

Qendrim i lire per plazh ose opsionale turi“3 Beaches “ qe realizohet me anije ne 3 plazhet me kryesore te Lefkada ,“Egremni , Porto Katsiki , Red Rocks “ dhe ndalohet pothuajse 2 ore ne cdoplazh . Kjo shetitje kushton 20 Euro dhe nuk eshte e detyrueshme por ekeshillueshme .(ky udhetim eshte i realizueshem nga nje numer i konsiderueshempersonash)
Pasdite rreth ores 18:00 kthehemi ne hotel . Konsumimi I darkes ne hotel .Pasdarkes organizim i sugjeruar ne party ne anije .

DITA PESTË

Kohe e lire per plazh , ne menyren tuajindividuale . Nuk mungon sugjerimi I guides .

DITA GJASHTË

Mëngjesi në hotel. Nisja për kthim nga kufiriKakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës.Kthimi ne Tiranene darke rreth ores 21:00 ne darke . Fundi I sherbimit tone .

 

 

Tour Cost

Inclusions

NE CMIM PERFSHIHET

Transporti meautobus komod.

Akomodimi 5 nete në hotelet perkates.

Mëngjesi dhe darka .

Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit.

 

NECMIM NUK PERFSHIHET

Gjithckaqë nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.

Shëtitjet me anije gjate dites ne viziten e ishujve , opsionale €20 per personper secilen

Party I darkes ne anije 10 euro/person ( Hyrja + 1 pije falas )

Vajtja ne Kathisma 10 euro/person

Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Siguracioni jetës në udhetim (I detyrueshem).

Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion . 1.5 europer dhome per nate ne hotel me 3* dhe 3 euro per dhome per natne hotel me 4*


Exclusions

  • All those which are not mentioned above
  • Other services not listed in inclusive item
Do you have any question for us?
Call us on:
+355 69 20 41 727
500+ Destinations
Affordable Price
Trusted & Safe
Professional Travel Support

It's always better with a personal touch

Contact info

Blv."Bajram Curri", Qendra Tregtare ETC, Shk.1, Ap.11/1, Tirana, Albania
+355 45 800 493 / +355 69 20 41 727
 [email protected]

Let us help you find the perfect holiday

Newsletter

Follow us