+355 69 20 41 727   [email protected]
    User Login    Agent Login
Prage, 4 Dite

 

3 Nights

Prage, 4 Dite


Category: Europe Tours

3 nete/ 4 dite  nePRAGE

 

22.11-25.11 & 29.11-02.12   <
 • <
 • <
 • <
 • <

 • Dita e pare:

  Nisja nga Tirana me avion ora 04.10. Mberritja ne Prage ora 09.00. Prezantimi me guiden dhe transferta aeroport-hotel. Akomodimi ne hotel me 4*.

   Dita e dyte:

  Mëngjesi në hotel. Dite e plote, ekskursion me guide profesionale ne qytet. Shetitje me autobus ne Pragen e mrekullueshme. Gjate vizitave ne vende turistike do t’ju percillet historia dhe kultura eketij qyteti.Vizite ne Keshtjellen e Prages e perdorur si rezidence e princave bohemiane, mbreterve dhe me vone ne historine moderne nga presidentet. Gjate ketyre shekujve ajo fitoi formen e saj te mrekullueshme. Vizite ne Lesser Side, Pallatin Mbreteror, Katedralen e St.Vitus, St.Georges Basilica, Kishen e St.Nicholas dhe Pallatin Kinski, Ora Astrologjike dhe Ura e Karlit. Ndalesa dhe foto-kujtime nga Praga. Gjate turit do kete kohe te lire per dreken.

  Dita e trete:

  Mëngjesi në hotel. Opsionale (35 Euro). Ditë e plote, për të vizituar qytetin e Karlovi Varit ose ndryshe Karlsbad i cilësuar si qyteti mbretëror dhe vendbanimi më i famshëm i Europës së shekullit të 18-te, vend i preferuar nga shumë figura historike të kohrave të ndryshme. Ne mbremje opsionale nje udhetim ne lumin Vltava. Nen atmosferen magjike te dritave do te shijoni pamjen magjepese te Prages naten. Pas darke mbremja eshte e lire.

   Dita e katert:

   Mëngjesi në hotel. Kohe e lire per vizita individuale ose ne qender tregtare. Transferta hotel-aeroport. Nisja per ne Tirane ora 20.55. Mberritja neTirane ora 01.35

  Category Sector Hotel Name
  4 Star Prague Prague ( 4 Star )
  • Less than 06 Days Prior to Departure 100% of the Holiday Booking for Coach Tour

  SGL - SINGLE TRAVELLER  , SGL(SUPP) - SINGLE SUPPLEMENT  , DBL/TWIN - PER PERSON IN DOUBLE/TWIN SHARING  , TPL - PER PERSON IN TRIPLE SHARING  , QUAD - PER PERSON IN QUAD SHARING  , CWB - CHILD WITH BED  , CWOB - CHILD WITHOUT BED    

  Inclusion

  Ne cmimperfshihen:

  – Udhetimi me avion

  – Transferta aeroport-hotel-aeroport

  – Akomodimi ne hotel 4*

  – Mengjesi

  – Guide shoqeruese

  – Shetitjet sipas programit


   

  Exclusion
  • All those which are not mentioned above
  • Other services not listed in inclusive item
  It's easy to reach us anytime.
  We're here for you.

  Let us know how we can help.
  +355 69 20 41 727
  We Work From
  Monday - Friday (09:00 - 18:00)
  Saturday (09:00 - 12:00)
  intours albania is active in the incoming and outgoing tourism segment, enjoying every year the dynamic growth.
     
  Newsletter
  Subscribe to our free newsletter for Exclusive Deals
  Contact Info
  Blv.''Bajram Curri'',Qendra Tregtare ETC, Shk.1, Ap.11/1,Tirane, Albania"
     
  +355 69 20 41 727
     
  [email protected]