Spanje & Portugali

7 Nights
Category: Tour

 

Overview
Barcelona 7nts

Shijoni Spanjen & Portugaline ...

 

Photos

 

Itinerary

Dita e Parë: Nisja ngaTirana me autobus për në Podgoricë. Pushime te shkurtra gjatë rrugës.Mbrritje në Podgoricë.  Fluturimi direkt Podgoricë -Barcelonë. Nisja nga Podgorica në orën 13.45. Mbrritje në Barcelonë në orën 16:10. Tranferta për në hotel. Sistemimi fjetje në hotel.

 

Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel.Paradite, vizitë me guidë në dispozicion në monumentet kryesore te Barcelonës,si: Sheshi Espana, Kodra Monjuik, Stadiumet olimpike, Mirador de Colom,Bulevadi kryesor i Barcelones Las Ramblas,  Barceloneta, Marina Olimpike,Sagrada Famiglia, Camp Nou, Gjatë pasdites, do të shëtisim në bulevardin më të bukur të qytetit Passeig de Gracia. Ky është bulevardi me markat më të mira në qytet si dhe vendi ku gjendet Vilat me arkitekturën më të veçantë në qytet si Casa Mila, Majestic hotel, Casa Batllo, Casa Amatller, Casa Lleo i Morera. Në fund të bulevardit Passeig de Gracia, do të dalim tek sheshi më qëndror i qytetit, Plaça Catalunya, vendi ku gjendet statuja e Cesk Macia. Do futemi në lagjen Gotike të Barcelonës dhe fillimisht do të vizitojmë Pallatin e Muzikës Katalanase, një vepër shumë e bukur e Louis Domenech i Montaner ndërsa më vonë do të shkojmë në sheshin Placita de la Seu ku gjendet Katedralja e Barcelonës e Shën Eulalisë. Fjetje në Hotel.

 

Dita e Tretë: Mëngjesi në hotel. Nisja për në Zaragoza në mëngjes. Mbrritje në Zaragoza rreth ores12.00. Vizitë panoramike te nje prej qyteteve me te medha te Spanjes. Shetitjen ne kembe do ta fillojme nga Parku Macanaz, buke lumit Ebro dhe do kalojme lumin neper mjetures monumentale Puente de Piedra. Vizita e pare do te jete tek Sheshi Plazadel Pilar ku gjendet edhe Basilika e jashtezakonshtme e Zonjes sone Maries nga Pilar si dhe Katedralja e Salvadorit ne Zaragoza, nje nga veprat me spektakolare ne Zaragoza. Me vonë do të vizitojmë Muzeun Goja. Me vone do te dalim tek Paseo de Fernando de Catolico per te shkuar deri tek Parku kilometrik Grande Jose Antonio Labordeta. Ne pasdite do të nisemi per ne kryeqytetin Madrid. Mberritje ne Madrid. Sistemimi dhe Fjetje në hotel.

 

Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel.Vizite me guidë dhe autobus në qytet. Eksploroni qytetin shumë faqesh te Madridit, me atraksionet, si: Rrugët e famshme të Gran Via dhe Castellana,Sheshet Plazas de Espana, Puerta Del Sol dhe Puerta de Alcala, Plaza deOriente, Mayor, Puerta de la Operal, Ramales, Sacramaneto, dhe Colon Square.Vazhdohet vizita në Pallatin Mbretëror, i ndërtuar në një Kështjelle të VjetërArabe dhe e ndjekur nga Stili klasik, Italian. Pallati Mbretëror është një nga Pallatet më të ruajtur në Europë dhe i pasur në tapete, orë dhe objekte të cmueshme. Vizita mbaron me një kalim pranë Stadiumit Santiago Bernabeu. Pasdite Nisja për në Lisbonë. Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës. Mberritja në Lisbonë. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

 

Dita e Pestë: Mëngjesi në Hotel.Vizitë e Monumenteve Kryesore të Lisbonës, si: Torre de Bolem, Padrao dosDesombrimentos Mosteiro dos Jeronimos. Vizitohen lagjet Bairro Alto, lagjia qendrore, Monumenti Santa Justa, Katedralja e Lisbonës, Stadiumi Estadio daLuz, Kështjella Sao Jorge, Ura 25 Abril, Ura Vasco de Gama, Akuariumi iLisbonës etj. Fjetje në Hotel.

 

Dita e Gjashtë: Mëngjesi në Hotel.Nisja për në Malaga. Ndalesë për vizitë në Sevilje, ku vizitohen: Univeristeti,Fabrika e vjetër e Duhanit,Plaza de Espana, Kulla e Artë, Ura Isabel II,Katedralja e Seviljes. Vazhdon udhëtimi për në Cordoba, ku vizitohen: Kështjella Alcazar, Xhamia. e filluar si xhami dhe e shndërruar ne kishë, lagjia çifute dhe Tregu Vjetër. Vazhdon Udhëtimi për në Malaga. Mberritje në Malaga. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

 

Dita e Shtatë, : Mëngjesi në Hotel. Vizite me guidë dhe autobuz në qytet. Malaga është kryeqyteti i Costadel Sol dhe vendlindja e piktorit të famshëm Picasso. Vizitohen rrugicatkarakteristike, Kopshtet dhe Bulevardet, Katedralja e quajtur La Manquita dhe Keshtjella me muret rrethues. Pasdite Nisja për në Valencia. Ndalesë për vizitënë Granada, ku vizitohet: Pallati i Alhambrës, Alcazaba, Kopshtet Generalife.Vazhdon Udhëtimi për në Valencia. Mberritje në Valencia.  Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

 

Dita e Tetë: Mëngjesi në Hotel. Vizite me guidë dhe autobus në qytet, ku vizitohen: Plaza de la Reina,Palacio de Congresos, Planetarium, Muzeu i Shkencave, etj. Pasdite Nisja për në Aeroportin e Barcelonës. Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës. Mberritja në Aeroport. Fluturimi direkt Barcelonë - Podgoricë. Nisja nga Barcelona në orën 10:55. Mberritja në Podgoricë në orën 13:20. Nisja me autobus nga Podgorica në Tiranë.


 

Tour Cost

Inclusions

Udhëtimi vajtje-ardhje me avion Podgoricë - Barcelonë - Podgoricë.
Transfertat dhe Shëtitjet me autobus.
Akomodim në hotel për 7 netë, Fjetje 2 Netë Barcelonë, 1 natë Madrid, 2 netë Lisbonë, 1 natë Malaga dhe 1 natë Valencia. 
Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh mepërmasa deri në (40x30x20cm)

Në pagesë nuk janë përfshirë:
Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Exclusions

  • All those which are not mentioned above
  • Other services not listed in inclusive item
Do you have any question for us?
Call us on:
+355 69 20 41 727
500+ Destinations
Affordable Price
Trusted & Safe
Professional Travel Support

It's always better with a personal touch

Contact info

Blv."Bajram Curri",Qendra Tregtare ETC, Shk.1, Ap.11/1,Tirane, Albania"
+355 69 20 41 727
[email protected]

Let us help you find the perfect holiday


SUBSCRIBE TO NEWSLETTER!