+355 69 20 41 727   [email protected]
    User Login    Agent Login
Tur Selanik - Stamboll - Sofie

 

4 Nights

Tur Selanik - Stamboll - Sofie


Category: Europe Tours

Tur 5-Ditor Selanik - Stamboll - Sofie

Nisje date 28 Nentor 

<
 • <
 • <
 • <
 • <
 • <
 • <
 • <
 • <
 • <


 • Dita 1: Tirane - Selanik

  Nisja nga Tirana në oren 5.00 per ne Selanik. Pushime gjate rruges. Akomodimi ne hotel ne Selanik.
  Pasdite shetitje ne qender te qytetit per te vizituar Kullen e Bardhe, Sheshin Aristotel, Rotonda dhe atraksione te tjera te Selanikut. Ne darke me ndihmen e guides mund te organizohet nje darke (rreth 15 euro) ne nje prej tavernave karakteristike te qytetit. Fjetja ne Hotel.

  Dita 2: Selanik - Stamboll

  Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi per ne Stamboll. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mberritja dhe akomodimi ne hotel ne Stamboll. Ne mbremje shetitje opsionale per te konsumuar dhe darken me ndihmen e shoqeruesit tone.

  Dita 3: Stamboll

  Mëngjesi në hotel. Paradite, vizitë panoramike me guidë në Monumentet Kryesore të qytetit, si: Xhamia Blu, Bazilika e famshme Shen Sofise, Sarajet e Topkapise (hyrja opsionale me pagese ekstra 12 Euro), Vizite te Kodra e te Dashuruarve (Çam Lixha- pikën më të lartë të qytetit). Ne fund kohe e lire per shopping ne kapali carsi (Grand bazaar).

  Dita 4: Stamboll - Sofje

  Mëngjesi në Hotel. Nisemi per nje udhetim në Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për tre orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa. Nisja per ne Sofje. Mberritja dhe akomodimi ne hotel.

  Dita 5: Sofje - Tirane

  Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet Kryesore te qytetit: Fillon nga Hotel Sheraton Balkan, Kisha St. Nedelia, Statuja St. Sofia, Kisha St. Petka Samardjiiska, Kisha Cifute Synagogue, Tregu Qendror, St. George Rotanda, Presidenca, Sheshi Battenberg, Galeria Kombëtare e Arteve, Teatri Kombëtar “Ivan Vazov”, Kisha Ruse, Monument i Ushtarëve të Panjohur, Akademia e Shkencave Bullgare, Parlamenti, Monumenti i Mbretit Clirimtar, Kisha St. Sofia, Katedralja Alexander Nevski dhe Crypt. Nisja për në Tirane.

  Category Sector Hotel Name
  Local 3 Star Istanbul, Sofia, Thessaloniki Thessaloniki (Perinthos Hotel (Standard Double Room Room on Bed and Breakfast Basis ) OR Similar) , Sofia (Hotel Akord(Standard Double Room Room on Bed and Breakfast Basis ) OR Similar) , Istanbul (Grand Ant Hotel (Standard Double Room Room on Bed and Breakfast Basis ) OR Similar)

  SGL - SINGLE TRAVELLER  , SGL(SUPP) - SINGLE SUPPLEMENT  , DBL/TWIN - PER PERSON IN DOUBLE/TWIN SHARING  , TPL - PER PERSON IN TRIPLE SHARING  , QUAD - PER PERSON IN QUAD SHARING  , CWB - CHILD WITH BED  , CWOB - CHILD WITHOUT BED    

  Inclusion

   

  NE CMIMPERFSHIHET

  *UDHËTIMIME AUTOBUS

  *AKOMODIM4 NETE NE HOTEL

  *MËNGJESETPËR TË GJITHA DITËT E UDHËTIMIT

  *SHOQËRUESSHQIPTAR GJATË QËNDRIMIT JASHTË SHQIPËRISË

   

  NECMIM NUK PERFSHIHET

  *GJITHCKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË KËTË PROGRAM

  *KISHA E SHEN SOFISE 10 EURO, CISTERNA 5 EURO, SHETITJA ME ANIJE 7 EURO,AKUARIUMI 11 EURO, MUZEU I LUFTES 4 EURO, TURKISH SHOW 25 EURO )

  *SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM ( I KESHILLUESHEM )


   

  Exclusion
  • All those which are not mentioned above
  • Other services not listed in inclusive item
  It's easy to reach us anytime.
  We're here for you.

  Let us know how we can help.
  +355 69 20 41 727
  We Work From
  Monday - Friday (09:00 - 18:00)
  Saturday (09:00 - 12:00)
  intours albania is active in the incoming and outgoing tourism segment, enjoying every year the dynamic growth.
     
  Newsletter
  Subscribe to our free newsletter for Exclusive Deals
  Contact Info
  Blv.''Bajram Curri'',Qendra Tregtare ETC, Shk.1, Ap.11/1,Tirane, Albania"
     
  +355 69 20 41 727
     
  [email protected]