+355 69 20 41 727   [email protected]
    User Login    Agent Login
Tur 5-ditor Viena & Budapest & Beograd

 

4 Nights

Tur 5-ditor Viena & Budapest & Beograd


Category: Europe Tours

Festat E Nentorit - Viena & Budapest & Beograd

Nisje date 28 Nentor

<
 • <
 • <
 • <
 • <
 • <
 • <
 • <
 • <


 • VIZITOHEN: ZADAR - VJENE - GRAZ - BUDAPEST - BEOGRAD

  Dita e Parë: Tirane – Zagreb
  Nisja në oren 01:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat. Mberritja dhe akomodimi ne hotel ne Zagreb.

  Dita e Dytë: Zagreb – Grac – Viene
  Mëngjesi në Hotel. Vizite per rreth 2 orë në Zagreb, ku vizitohet Kryeqyteti Kroat me monumentet historike të tij. Vazhdimi i udhëtimit në territorin Austriak. Ndalesë 1 orë në Graz ku do te vizitojme Parlamenti i Landit Styria, Rathaouse , Galeria e Arteve te Bukura, Platforma Murinsel si dhe Keshtjellen e Gracit Schlossberg. Nisemi drejt qytetit te Vjenës. Mbrritja dhe akomodimi ne hotel ne Viene.

  Dita e Tretë: Viene – Budapest

  Mëngjesi në Hotel. Gjatë ditës vizitë me guidë ne dispozicion në pikat turistike më të bukura të Vienës, si: Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit, Muzeu Kryesor, Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve, Universitetin Kryesor, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore, Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgëve. Nisja për në Budapest. Mbrritja dhe akomodimi ne hotel ne Budapest.

  Dita e Katërt: Budapest – Beograd

  Mëngjesi ne Hotel. Gjatë ditës vizitohen monumentet më tërheqëse të Qytetit si: Kodra Gellert, Keshtjella e Budes, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shën Matias, Katedralja e Shën Stefanit, Kështjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj. Kalimi nëpër urat e Budapestit, si: Ura e Luanëve, Ura e Elisabetës e cila është Ura e parë e varur në Botë, Statuja e Shën Gellertit, kalimi mbi urën e Margaritës. Pasdite, Nisja për në Beograd. Mbrritja dhe akomodimi ne hotel ne Beograd.

  Dita e Pestë: Beograd - Tirane

  Mëngjesi ne Hotel. Pas mengjesit nisim turin e Beogradit ku do te viziojme Kishen Shen Sava si kisha ortodokse me e madhe ne Ballkan, me pas i drejtohemi qendres historike Pedonalja Knjez Mihajllova, Keshtjellen e Beogradit , Parlamentin , Tetri Kombetar, Pallati Albania etj. Pas vizitave nisemi drejt Tiranes. Mbrritja në Tiranë.

  Category Sector Hotel Name
  Local 3 Star Vienna, Budapest, Zagreb, Belgrade Zagreb (Holiday Inn Zagreb(Standard Double Room Room on Bed and Breakfast Basis ) OR Similar) , Vienna (Hotel Geblergasse(Standard Double Room Room on Bed and Breakfast Basis ) OR Similar) , Budapest (Pest Inn Hotel(Standard Double Room on Bed and Breakfast Basis ) OR Similar) , Belgrade (Hotel Elegance(Standard Double Room Room on Bed and Breakfast Basis ) OR Similar)

  SGL - SINGLE TRAVELLER  , SGL(SUPP) - SINGLE SUPPLEMENT  , DBL/TWIN - PER PERSON IN DOUBLE/TWIN SHARING  , TPL - PER PERSON IN TRIPLE SHARING  , QUAD - PER PERSON IN QUAD SHARING  , CWB - CHILD WITH BED  , CWOB - CHILD WITHOUT BED    

  Inclusion

   

  NE CMIMPERFSHIHET

  *UDHETIM ME AUTOBUS KOMOD

  *AKOMODIMI NË HOTEL

  *MËNGJESET PËR TË GJITHA DITËT E UDHËTIMIT

  *SHOQËRUES SHQIPTAR GJATË UDHETIMIT

   

  NECMIM NUK PERFSHIHET

  *GJITHÇKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË KËTË PROGRAM.

  *HYRJET NË MONUMENTE DHE MUZEUME. (SCHONBRUNN 17EURO, MUZEU I MBRETERESHE ELIZABETES (SISI) 13 EURO)

  *SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM (I KESHILLUESHEM)


   

  Exclusion
  It's easy to reach us anytime.
  We're here for you.

  Let us know how we can help.
  +355 69 20 41 727
  We Work From
  Monday - Friday (09:00 - 18:00)
  Saturday (09:00 - 12:00)
  intours albania is active in the incoming and outgoing tourism segment, enjoying every year the dynamic growth.
     
  Newsletter
  Subscribe to our free newsletter for Exclusive Deals
  Contact Info
  Blv.''Bajram Curri'',Qendra Tregtare ETC, Shk.1, Ap.11/1,Tirane, Albania"
     
  +355 69 20 41 727
     
  [email protected]