+355 69 20 41 727   [email protected]
    User Login    Agent Login
Udhetim Me Autobus - Stamboll 4 Dite

 

3 Nights

Udhetim Me Autobus - Stamboll 4 Dite


Category: Europe Tours

VIZITOHEN: STAMBOLL - SELANIK -KASTORIA

DATA E UDHETIMIT:

►1-4, 8-11, 15-18, 22-25, 29 Nentor -2 Dhjetor


<
 • <
 • <
 • <
 • <
 • <
 • <
 • <
 • <
 • <

 • ►Dita e Parë: Nisja nga Tirana ne oren 01:00 ne drejtim te pikes kufitare te Kapshtices. Ndalesate shkurtra gjate rruges. Pas kryerjes se formaliteteve kufitare nisemi ne drejtim te Selanikut. Ndalesa gjate rruges per pushime dhe konsumin e drekes ,vazhdojme udhetimin drejt Stambollit. Akomodimi ne hotel pasdite.

  ►Dita e Dytë: Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisim turin evizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti ngaHipodromi, Xhamia Blu , Kisha e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse,cisterna e vjeter e Kostandinopojes, Sarajet e Sulltanit. Kohe e lire ne Grand Baazar. Akomodimi ne hotel ne Stamboll.

  ►Dita e Tretë: Mengjesi ne hotel. Nisim turin e vizitave ne akuariumin e Stambollit, Muzeu Historik Panorama 1453 , shetitje me anije ne Bosfor, vizitene Kodren e te Dashuruarve duke kaluar ne dy Kontinentet Europe dhe Azi nepermjet Ures se Bosforit.Darka nen sugjerim e guides ne lokalet me harem ose Turkish Show ne anije.

  ►Dita e Katërt: Mengjesi ne hotel, nisja drejt Selanikut. Vizite e qytetit te Selanikut Kulla e Bardhe, Sheshi Aristoteli. Nisja drejt Tiranes.Mberritja ne Tirane ne oret e para te mengjesit.


  KUJDES:AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT QE KHEHEN NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME OSE PER EKSPULS, DHE PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME. 


  INFORMACIONI RENDESISHEM: Të nderuar klientë, nëse jeni të pajisur dhe shfrytëzoni Pasaportën e Republikës së Shqipërisë për udhëtimin tuaj në Turqi, dokumenti juaj i udhëtimit duhet të ketë vlefshmëri të paktën 6 (gjashtë) muaj nga data e kthimit.

  Category Sector Hotel Name
  Local 3 Star Istanbul Istanbul (Prestige Hotel Istanbul Laleli(Double Room Room on Bed and Breakfast Basis ) OR Similar)
  • Within 31 Days Prior to Departure 100% of the Holiday Booking for Flight Tour

  SGL - SINGLE TRAVELLER  , SGL(SUPP) - SINGLE SUPPLEMENT  , DBL/TWIN - PER PERSON IN DOUBLE/TWIN SHARING  , TPL - PER PERSON IN TRIPLE SHARING  , QUAD - PER PERSON IN QUAD SHARING  , CWB - CHILD WITH BED  , CWOB - CHILD WITHOUT BED    

  Inclusion

  Në pagesë përfshihen:


  – Bileta e avionit vajtje – ardhje.
  -  Akomodimi në hotel Akgun me 5 yje në qendër të pjesës Evropiane të Stambollit
  – Mëngjeset për të gjithëditët e qëndrimit
  -  Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit)
  -  Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit
  -  Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport
  -  Një lundrim me anije në Bosfor 2.5 – 3 orë për të parë Europën e dhe Azinë


  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Ne pagese nuk perfshihet:


  – Te gjitha atraksionet qe ne program
  – Cdo gje qe nuk eshe permendur ne rubriken “perfshihet”

  Femijet:
  0-2 vjec paguan 159 euro
  2-12 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton 30 euro zbritje
  mbi 12 vjec paguajne si i rritur

  *personi ne dhome Single paguan: 349 euro.

   

  Exclusion
  • All those which are not mentioned above
  • Other services not listed in inclusive item
  It's easy to reach us anytime.
  We're here for you.

  Let us know how we can help.
  +355 69 20 41 727
  We Work From
  Monday - Friday (09:00 - 18:00)
  Saturday (09:00 - 12:00)
  intours albania is active in the incoming and outgoing tourism segment, enjoying every year the dynamic growth.
     
  Newsletter
  Subscribe to our free newsletter for Exclusive Deals
  Contact Info
  Blv.''Bajram Curri'',Qendra Tregtare ETC, Shk.1, Ap.11/1,Tirane, Albania"
     
  +355 69 20 41 727
     
  [email protected]