+355 69 20 41 727   [email protected]
    User Login    Agent Login
Krishtlindje Ne Stamboll 4 Dite

 

3 Nights

Krishtlindje Ne Stamboll 4 Dite


Category: Europe Tours

Krishtlindje Ne Stamboll 4 Dite


from USD 285 / person  
<
 • <
 • <
 • <
 • <
 • <

 • 24Dhjetor

   

  Dita e Parë: 

   

  Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e30 minuta para nisjes së avionit. Fluturimi për në Stamboll. Nisja në 02.45.Mbrritja në Stamboll në 06.20. Transferta nga aeroporti në Qendër tëStambollit, sheshi Taksim ku vizitohet pedonalja më e famshme dhe më efrekuentuar, me dyqanes, kafene dhe restorante tradicionale turke. Sistemimi nëHotel. Pasdite, shkohet në Qendrën e Vjetër Tragtare Kapili Carshi. Fjejte nëhotel.

   

  Dita e Dytë: 

   

  Mëngjesi në Hotel. Vizitë panoramike në qendren historikete stambollit ku vizitohet: Xhamia Blu, Hipodromi, Bazilika e famshme e ShënSofisë dhe Sarajet e vjetra te perandorise osmane, Top Kapi, nga të cilatështë udhëhequr kjo perandori për 380 vite. Fjejte në hotel.

   

  Dita e Tretë: 

   

  Mëngjesi në Hotel. 

   

  Opsionale: 

   

  Lundrim me anije për 2 orë në Ngushticën e Bosforit nëdrejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropëndhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa. Vizite nëSarajet moderne të perandorisë osmane Dolmabahce të cilat njihen përarkitetkurën, arredimin dhe vendndodhjen e tyre në ngushticën e Bosforit.Fjetje në hotel.

   

  Dita e Katert: 

   

  Mëngjesi ne hotel. Paradite e lire. Pasdite, kalimi ngaana europiane e Stambollit drejt anës aziatike ku do të vizitohet pika më elartë e qytetit, kodra e të dashuruarve nga ku shikohet një pamje panoramike egjithë qytetit. Të lirë në Qendrën Tregare deri në transfertën me autobus përnë Aeroport. Fluturimi për në Tiranë. Nisja nga Stambolli në 21.40. Mbërritjanë aeroportin e Rinasit në 21.30.


  Category Sector Hotel Name
  4 Star Istanbul Istanbul (Aspen Hotel Ist(Double Room Room on Bed and Breakfast Basis ) OR Similar) , Cappadocia (Crystal Kyamakli hotel(Double standard Room on Half Board Basis ) OR Similar)

  SGL - SINGLE TRAVELLER  , SGL(SUPP) - SINGLE SUPPLEMENT  , DBL/TWIN - PER PERSON IN DOUBLE/TWIN SHARING  , TPL - PER PERSON IN TRIPLE SHARING  , QUAD - PER PERSON IN QUAD SHARING  , CWB - CHILD WITH BED  , CWOB - CHILD WITHOUT BED    

  4 Star (Option 1) - Istanbul (Aspen Hotel Ist(Double Room Room on Bed and Breakfast Basis ) OR Similar) , Cappadocia (Crystal Kyamakli hotel(Double standard Room on Half Board Basis ) OR Similar)

  24/12/2018 (3 Nights)
    Pax Range DOUBLE / TWIN SHARING  
  20 - 30 USD 284 Book Now

  Inclusion

  Në pagesë përfshihen:
  -Bileta e avionit vajtje – ardhje.
  -Akomodimi në hotel në qendër të pjesës Evropiane tëStambollit
  -Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
  -Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit)
  -Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët eqëndrimit
  -Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport

  OPSIONALE: 
  1. Lundrim me anije në Bosfor 1.5 – 2 orë për të parë Europëne dhe Azinë €5.
  2. Shtesë për 2 darkat €15.


   

  Exclusion
  • - Hyrjet në Muzeume dhe Monumente.
  • All those which are not mentioned above
  It's easy to reach us anytime.
  We're here for you.

  Let us know how we can help.
  +355 69 20 41 727
  We Work From
  Monday - Friday (09:00 - 18:00)
  Saturday (09:00 - 12:00)
  intours albania is active in the incoming and outgoing tourism segment, enjoying every year the dynamic growth.
     
  Newsletter
  Subscribe to our free newsletter for Exclusive Deals
  Contact Info
  Blv.''Bajram Curri'',Qendra Tregtare ETC, Shk.1, Ap.11/1,Tirane, Albania"
     
  +355 69 20 41 727
     
  [email protected]